Śnieżna biel uśmiechu

Myśl o śnieżnobiałym uśmiechu pojawia się chyba u każdego z nas. No bo przecież któż by nie chciał olśniewać i zachwycać równymi, białymi zębami? Nie na darmo mówi się przecież, że uśmiech jest wizytówką człowieka. Zresztą, wizytówkę tę wykorzystujemy przecież bardzo często i to przy bardzo wielu okazjach. Tym bardziej zatem warto, a nawet trzeba, szczególnie dbać o zęby – tak, żeby faktycznie móc zabłysnąć śnieżną bielą uśmiechu.

Kosztowne to czy nie?

Jeszcze do niedawna wielu ludziom wydawało się, że na prawdziwie biały uśmiech mogą sobie pozwolić tylko ludzie bogaci, których stać na aż takie inwestycje w siebie. Bo oczywiście zabieg wybielania zębów postrzegany był jako niezwykle kosztowny i przez to praktycznie nieosiągalny dla zwykłych „śmiertelników”. Do niedawna rzeczywiście koszty związane z wybielaniem zębów były dość wysokie. Teraz już na pewno tak nie jest, w związku z czym zabieg ten staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z niego.

Na czym polega wybielanie zębów?

Najogólniej rzecz biorąc, wybielanie zębów, jak zresztą nawet sama nazwa wskazuje, polega na tym, że kolor zębów poddawany jest rozjaśnianiu. To, na ile biały będzie faktycznie, jest indywidualną sprawą każdego z nas, a zależy między innymi od uwarunkowań genetycznych. Wybielanie zębów metodą nakładkową polega na stosowaniu specjalnie przygotowanych nakładek, wspomaganych samodzielną aplikacją - przy pomocy strzykawki - żelu wybielającego, na które skierowany jest strumień światła. Po zabiegu wybielania zębów pamiętać musimy o tym, żeby przez dwa tygodnie stosować dietę, która będzie pozbawiona wszelkich pokarmów i napojów mogących przebarwić zęby. Mowa tutaj oczywiście o kawie, herbacie, sokach i przetworach owocowych, czerwonym winie i wszelkich innych produktach, które mogą zostawić na zębach jakikolwiek „kolorowy ślad”. Naprawdę warto tej diety przestrzegać, bo inaczej cały efekt wybielania może być znacznie mniejszy, a przecież nie o to chodzi.

Gdzie wybielać zęby?

Wiele osób chcących wybielić zęby stoi na stanowisku, że najlepiej i w sposób najbardziej profesjonalny zabieg ten wykona lekarz stomatolog. Rozwój technologii, również tej w zakresie stomatologii, powoduje jednak, że skutecznie zęby wybielić można również w domu. Konieczne jest zastosowanie do tego odpowiedniego, specjalnie przygotowanego preparatu. Może to być na przykład Perfect Smile – żel, dzięki któremu kolor naszych zębów może zostać rozjaśniony nawet o dziewięć tonów. Czy ta metoda jest bezpieczna? Oczywiście. A poza tym – na pewno mniej stresująca niż długa wizyta w gabinecie stomatologicznym. Może zatem warto poczytać o tym produkcie na jego stronie internetowej, a następnie – wypróbować, jak działa.